Quo vadis?

Zborovňa

Na tejto stránke Vám predstavíme pedagogický a pomocný personál školy.

Miriam Lišková

Bond, Džejms Bond - filmový predstaviteľ tejto nezabudnuteľnej postavy Daniel Craig, ale i kanadská speváčka Céline Dion a slovenská herečka a speváčka Zuzana Mauréry, majú spoločné s našou osobou práve obdobie narodenia.
Tieto roky bol však plné zvučných mien - a to asi nebude náhoda.

Vzdelávací proces započala na II. ZŠ a neskôr na III. ZŠ v Trenčíne, kde obľubovala najmä slovenský a ruský jazyk, ale i telesnú výchovu.
Pohybovú aktivitu zvelaďovala medzi panelákmi, kde sa s kamarátkami hrali na na gymnastky a trénerky (reálne, nie na Playstation! smiley), ale i ako turistka so starým otcom.

Povolanie učiteľa má v rodine - teta aj strýko sa vydali touto neľahkou cestou.
Počas gymnázia si musela obľúbiť okuliare, aby lepšie videla na obrázky gymnastiek a pohľadnice, ktoré rada zbierala.
Následne začínala od najmenších - ako vychovávateľka v materskej škôlke.
Po absolvovaní Pedagogickej fakulty v metropole stredného Slovenska, začala pracovať ako učiteľka.
Dnes ju stretávate v našej škole ako p. riaditeľku.

Miriam Reháková

Narodila sa v prvý júlový deň, ktorý je nepochybne bohatý na výnimočné udalosti.
Práve v tento deň sa napríklad narodila Pamela Andersonová (údajne nevie variť!), Diana Frances Spencer (známejšia ako princezná Diana), prvýkrát sa začala Tour de France (1903), bol predstavený Walkman od Sony (taký väčší hudobný prehrávač).

Svoj pohľad na svet si cibrila na „sedmičke“ . Neobľúbenú matematiku nahrádzala silnejším putom k slovenskému jazyku a pravopisu a to až tak, že si vyslúžila svoje prvé okuliare.

Popri tom sa nevedela rozhodnúť či chce byť letuškou, alebo učiteľkou v škôlke.

Takže logicky bol výber strednej školy buď zdravotná, alebo odevná škola laugh.

Keďže s okuliarmi sa nešije moc dobre, vyhrala zdravotná. Veď skoro každý doktor má predsa okuliare.
Aj tu však cítili jej potenciál správne pracovať s písmenkami a preto mohla spolužiakom dávať krátke diktáty ako rozcvičku pred hodinou slovenského jazyka.
Jasné, má ich stále rada :-)

Trnavská univerzita jej síce definitívne vzala nádeje na prácu letušky v oblakoch, za to ju skvele pripravila aj na pôsobenie v Opatovskej škole, kde napríklad rada s „deťuchmi“ šije vrecká zo starých záclon v školskom klube.

Na našej škole pôsobí od roku 2016.

Spoznávate ju? wink

Miloš Somorovský

Narodil sa v koncom 20 storočia. V tom istom roku uzrel svetlo sveta aj výborný taliansky lyžiar Alberto Tomba.
Alebo sa aj začal vysielať aj seriál "Star Trek" a náš film "Obchod na korze" získal amerického Oscara. John Lennon stretol Yoko Ono.

Bol to proste skvelý rok.

Od detstva je akčný typ. Veľa športoval. Súťažne hrával futbal za Trenčín.
Jeho snom, však bolo stať sa pilotom nadzvukovej stíhačky.
Nastúpením na Vojenské gymnázium sa to snažil aj dosiahnúť. Už v 16-rokoch ho niekoľkokrát vyhodili.
Z lietadla...

Absolvoval totiž samostatné zoskoky ako parašutista (áno, v šesťnástich!).

Dopadol až do Vojenskej vysokej školy. Do odboru pre pozemné vojsko.
Tam sa sen ukončil a nastúpila varianta B - keď nie on, tak niekto iný. A začal sa pripravovať na prípravu iných pre prípravu na nielen profesiu pilota.

Začal študovať pedagogickú fakultu. 5 rokov zbieral skúsenosti v kraji reformátorky školstva Márie Terézie - vo Viedni.

Takto pripravený fyzicky a teoreticky začal pracovať pre Slovenské školstvo (30 rokov v armáde taktiež pomohlo).
Dnes ho môžete stretnúť pri riadení športových aktivít detí a mládeže na základných a stredných školách v rámci okresu Trenčín, alebo ako veliteľa športových krúžkov.
V našej školičke, pôsobil nezabudnuteľných pár mesiacov roku 2021 ako personálna výpomoc.